Affisch för tv-serien Grosse Pointe Garden Society 2025-02-23

Grosse Pointe Garden Society

Fyra medlemmar i en trädgårdsförening i förorten upptäcker att deras liv är sammanflätade av skandaler, busstreck och en gemensam hemlighet – ett mord som ingen vill prata om.

  • Serien är avslutad

Grosse Pointe Garden Society på TV

Här ser du när Grosse Pointe Garden Society visas på TV under de närmaste sju dagarna.

  1. TV8 – avsnitt 1 av 13

Streama Grosse Pointe Garden Society

Grosse Pointe Garden Society finns just nu att streama med abonnemang i Sverige.

Om Grosse Pointe Garden Society

Grosse Pointe Garden Society hade premiär 2025 och har 13 avsnitt fördelade på 1 säsonger. Serien är skapad av Jenna Bans, Bill Krebs och är avslutad.

Skådespelare

  • Melissa Fumero
    Birdie
  • AnnaSophia Robb
    Alice
  • Ben Rappaport
    Brett
  • Aja Naomi King
    Catherine
  • Nancy Travis
    Patty

Senaste avsnittet

Bad Seeds

2025-05-16 | avsnitt 13

Days after the gala, Birdie, Catherine, Brett and Alice struggle to tie up loose ends as suspicions mount.

Säsonger för Grosse Pointe Garden Society

  • Säsong 1

    Säsong 1

    2025 | 13 avsnitt

Serien är skapad av

  • Jenna Bans

  • Bill Krebs

Trailers och klipp

Genrer